Воїни АТО записом пісні «Дорога на схід» дали старт проекту #ПісніВійни
До кінця травня драйвову композицію авторства Павла Табакова «Дорога на схід» у виконанні п’ятьох бійців, які пройшли війну, презентують на радіостанціях України.
Відомий український співак та композитор, переможець телепроекту «Голос країни» Павло Табаков у співавторстві із чернівецьким поетом Василем Фесюком написав пісню «Дорога на схід» - для підняття бойового духу бійців АТО. У процесі створення композиції виконавець вирішив, що краще за нього її виконають самі воїни. Тож не просто подарував їм пісню, а організував і спродюсував її запис на професійній студії Jenny Records.
Уже через кілька тижнів пісня «Дорога на схід» зазвучить в ефірах у виконанні п’яти українських воїнів, які пройшли АТО. Усі бійці – із Львівщини. На війну хтось із них пішов мобілізованим, хтось – добровільно. Водночас кожен із них має певне відношення до музики. Так 22-річний десантник, боєць легендарної 80-тої аеромобільної бригади Андрій Шевчук, який після того, як воював в АТО, залишився в українській армії на контракті, закінчив музичне училище по класу кларнета. 38-річний артилерист, заступник командира мінометної батареї Тарас Гривул – професійний бандурист, є членом Національної спілки кобзарів України. 33-річний снайпер Богдан Ковальчин, який у мирному житті керує радіостанцією, після війни почав писати і записувати пісні. 34-річний Максим Перев’язко, який в АТО був у добровольчому батальйоні Національної гвардії України імені Героя України генерала Сергія Кульчицького, рік виступав у зоні АТО з концертами, піднімаючи бойовий дух своїх побратимів. А 50-річний сапер Петро Комендат, який воював у складі 14-ої танкової бригаді, а після демобілізації підписав контракт та проходить підготовку у 184-му Навчальному центрі, від шкільних років співав у хорах.
«За останні два роки я спілкувався з багатьма українськими бійцями, і більшість із них жалілися, що бракує драйвових українських пісень, які б там, в АТО, піднімали бойовий дух і додавали патріотизму, - розповідає співак, композитор, автор музики до пісні «Дорога на схід» Павло Табаков. – Вони казали, що мусять ховати своїх побратимів під російські пісні… А так не повинно бути. Надіюся пісня «Дорога на схід» у виконанні хлопців, які пройшли війну, воювали у найгарячіших точках АТО, які зазирали в очі смерті та втрачали побратимів, буде почута на фронті».
«Пісні на фронті потрібні настільки ж, наскільки потрібна їжа і вода, - каже демобілізований доброволець Максим Перев’язко. – Коли особисто я повертався до братчиків в АТО, вони мене попереджали: «Приїдеш без гітари - розстріляємо».
Із запису пісні «Дорога на схід» стартував масштабний соціально-мистецький проект #ПісніВійни, метою якого є випуск CD з піснями, створеними або заспіваними українськими вояками, які пройшли АТО чи досі захищають Україну на Донбасі.
«Це наш культурний, музичний фронт, - зазначає ініціатор і координатор проекту #ПісніВійни Галина Гузьо. – Зараз ми на етапі пошуку україномовних пісень, народжених в АТО. Саме такі пісні є справжнім і найбільш чесним документом цієї війни. Пісні Січових Стрільців, пісні упівців… Що краще за них переказує нам те, що переживали українці в ті роки? Пісні, створені тими, хто пройшов пекло війни на Донбасі, уже зараз треба ретельно збирати, записувати на професійній студії і максимально доносити як до тих, хто на фронті, так і до тих, хто на мирній території, – щоб зберегти нашу новітню історію».